10 kroků od zlosti k LÁSCE

Máš za sebou ošklivou hádku, dozvěděla ses, že ti byl partner nevěrný nebo se na něj z jakéhokoliv důvodu zlobíš? Co s tím? Jak se vyrovnat se všemi těmi nahromaděnými pocity a nezbláznit se?

Možná ti přijde vhod 10 kroků od zlosti k lásce:

KROK 1: Miláčku, musíme si promluvit!

Pozvi svého partnera na kus řeči, tenkrát do ale budete povídat bez jeho přítomnosti. Co tím myslím? Zalez si do postele, napusť si vanu, běž si sednout na zahradu, k řece nebo pod strom, zkrátka najdi si tiché místo, kde budeš sama. A co pak? Zavři oči a vydej se do své fantazie na nějaké místo, kde vám oběma bylo dobře a byli jste spolu šťastní. Několikrát se zhluboka nadechni a pozvi partnera k rozhovoru.

KROK 2: Uznávám tvoje pocity.

Podívej se svému partnerovi do očí a uznej všechny jeho pocity. Strach, zlost, nervozitu, pocit nesvobody, všechno, co se ti předtím snažil (často i mimoslovně) říct. Opět se zhluboka nadechni a dovol mu prožívat naplno to, co cítí bez toho, aby sis to brala osobně.

KROK 3: Uznávám svoje pocity.

Nyní ve své představě uvolní svoje emoce a dovol pocitům, aby se naplno projevily. Zhluboka se nadechni a dovol si prožít všechno, co tě trápí a co jsi ukrývala (ano,často i sama před sebou). Jestli potřebuješ, napiš všechno, co se tě dotklo a zabolelo na papír.

KROK 4: Kde je jádro pudla?

Co se děje za oponou? Co se opravdu ukrývá za vaším problémem? Ty to víš i když se možná tváříš, že ne. Najdi odvahu a podívej se pravdě do očí. Pojmenuj to,vyslov to, napiš to, přijmi to. Pokud se ti chce plakat, zhroutit se, křičet nebo zuřivě do něčeho mlátit, dovol si to. Uvolni všechno napětí.

KROK 5: Chci žít v míru!

Prociť si, jestli je pro tebe lepší žít se současným partnerem a nebo zda chceš, aby z tvého života odešel. Zkoušej si představit, že jste se rozešli a zkoumej jak se cítíš v těle. Potom si představ, že je všechno v pořádku a vy jste spolu. Která představa je ti příjemnější? Rozhodni se pro tuto chvíli, že chceš žít v míru, ať už to bude s ním a nebo bez něho.

splitshire_3444

 

KROK 6: Dovoluji nám oběma svobodu volby.

Ano, na vztah jste DVA! A oba dva se podílíte na tom, jak funguje. Buď teď k sobě zcela upřímná, kdo z vás dvou “táhne” váš vztah? Jsi tou, která pořád jen dává, věnuje všechno partnerovi a pro sebe nic nechce? Nebo jsi tou, která jen bere a to bez ohledu na to, že už není z čeho? Uvědom si co chceš a dej si za úkol zjistit, co chce tvůj partner. Oba můžete všechno a zároveň nemusíte vůbec nic! Nic si nedlužíte, nejste si ničím povinováni. Možná se teď cítíš naštvaná a pohoršená, ale je to tak. Vztah je otázka svobodné volby.

KROK 7: Miluji tě stejně, jako miluji sebe.

Pokud neumíš milovat a přijímat sama sebe takovou, jaká jsi, neumíš milovat a přijímat ani svého partnera. Vztah k sobě samé je jako zrcadlo, ve kterém můžeš vidět lásku ke druhým. Pokud se ti neustále opakují nějaké vzorce nelásky, zapracuj na (sebe)lásce a taky na (sebe)úctě. Jak? Krok za krokem, prostě a jednoduše miluj! Bez podmínek…

KROK 8: Odpouštím ti, sobě i nám,

Tenhle krok pro tebe může být nejnáročnější, ale je nesmírně důležitý. Odpusť, opravdu to udělej. Odpusť jemu, sobě i vám. Všechny ty blbosti, stupidní řeči, to, co jste neměli udělat, ale udělali. Nejde ti to? Představ si, že křečovitě držíš něco starého a shnilého v dlani a někdo ti nabízí sladké mango. Ty ho ale nemůžeš přijmout, protože máš plné ruce toho hnusu. Musíš nejdříve pustit to, co v nich držíš. A přesně tak je to s odpuštěním, děláš to pro sebe, ne pro nikoho jiného.

KROK 9: Děkuji ti, lásko moje.

“A ještě mám tomu zmetkovi děkovat?” Jo! Přesně tak, poděkuj mu, ať už “ti” provedl cokoli. Někdy jsou ty největší podpásovky, které nás srazí na kolena, tím největším dárkem! Donutí nás se zastavit, procítit bolest a uvědomit si, že jdeme špatným směrem a jdeme tak dlouho, že nám to přestalo vadit nebo být divné. Říká se tomu syndrom vařené žáby (když ji hodíš do vřelé vody vyskočí. Když ji ale pomalu ohříváš vodu, nevšimne si, že umírá). Tak tedy vyskoč z vroucí vody a poděkuj, možná ti “ten hajzl” zachránil život.

KROK 10: Jsem ready, chci (tě) obejmout.

Celá ta hádka, všechen ten boj, proč vlastně? Jakou to má cenu? Co chceš? Nejsoiu hádky náhodou volání o pomoc? Tvá zásoba lásky je možná vyčerpána a ty vlastně toužíš po pevném obejmutí a pocitu bezpečí. Je to tak? Dopřej si oddych, něco pěkného pro sebe udělej. Přiznej si také, že nechceš být “ta silná holka, která všechno zvládne”, že toužíš po pevnosti, bezpečí, síle a laskavosti. Dovol muži, aby ti tohle dal. Vykašli se na ego, křivdy z minulosti, nespravedlnost, pomstu a podobný jedovatý myšlenky, pošli si do srdce lásku, zhluboka se nadechni a vydechni, ano, několikrát a vydej se na cestu za dobrodružstvím. Postav se před svého partnera s pocitem královny, která umí milovat (sebe i jeho) a pohleď na něj jako na krále. Krásnou bytost, která také miluje. Beze slova ho obejmi a pozoruj, co se stane. Možná zjistíš, že je ti dobře a nebo naopak, že je to konec… každopádně tenhle okamžik je novým začátkem, minimálně pro tebe.

Hana Moneam

Hana Moneam je hair stylistka a průvodkyně proměnou. Pomáhá ženám vypadat a cítit se krásnější a to jak s pomocí tvorby účesu na míru a použití přírodní kosmetiky, tak zároveň i inspirací k harmonizaci jejich "in" a "out". Přivádí ženy zpět k jejich podstatě, sebepoznání a sebelásce. Inspiruje k propojení a sladění vnějšího projevu a vnitřního nastavení pomocí změny životní strategie a fyzického vzhledu (vlasů).

Komentáře

    Přidat komentář

    * Nezapomeňte na povinné pole.