5 důvodů, proč se nám nelesknou vlasy

Existuje několik obecných pravidel, které zaručí, že se vaše vlasy budou lesknout více, než jindy. Není to zas tak těžké a to s výjimkou jednoho případu a to jsou blondýnky. Aby se opravdu leskly blond vlasy je totiž téměř nemožné. Proč? No protože lesk vlasů záleží (nejenom) na odrazu lomu světla a jak víme, od světlého podkladu se světlo tolik neodráží.

Na čem tedy záleží jestli se nám budou lesknout vlasy?

1. BARVA – za prvé je to tedy již zmiňovaný odstín barvy vlasů. Čím tmavší, tím lesklejší. Což ovšem neznamená, že musíme chodit v černé a vypadat jako z Addamsovy rodiny, že 🙂

2. BARVA – za druhé zase barva? Ano, tentokrát je to ale značka barvy. Některé hodně chemické barvy se pyšní vysokým leskem vlasů, ale když se na ty vlasy podíváte, evokují vám často paruku. Proč tomu tak je? Protože mnoho chemických barev a stylingů obahuje látky jako jsou silikony, které vlas obalí jako do igelitu a to zaručí jeho lesk. Vlas se však po použití množství chemie stává křehčím, protože „nemůže dýchat“ a vše zůstává „uzamčeno“ uvnitř pod nánosem silikonů a podobně škodlivých látek. Vlas pak může doslova prasknout. Co s tím?

Vyberte si barvu, která dodává do vlasů lesk pomocí olejů! Ale i tady pozor, minerální oleje jsou obvykle výtažky z ropy, takže ani tudy cesta nevede. Z mnoha výše uvedených důvodů jsem se rozhodla pro značku NATULIQUE, která je jednou z nejčistších značek (co se týká chemie) na našem trhu. Speciální složení, které obsahuje extrakt ze slunečnicových semínek, jojobový olej a olej z meruňkových semínek umožnilo vytvořit barvu s minimem chemie ale vynikající funkčností. Moje volba je tedy jasná. Barva, která respektuje přirozenou „několikabarevnost“ vlasů, je šetrná k pokožce (člověku) i přírodě, nesmrdí po čpavku a dodává zároveň nádherný lesk, hebkost a pocit měkkosti.

3. MYTÍ VLASŮ – stejně jako výběr kvalitní výběr barvícího systému, je důležitý i výběr vlasové péče. Já jsem opět pro přírodnější variantu a nejlépe BIO kvalitu. Záleží nám na tom co jíme a pijeme, mohlo by nám záležet i na tom, co se vstřebává do našeho těla prostřednictvím naší pokožky.

O alergiích a podobně budeme mluvit jindy, ale i správný výběr šamponu a následné použití masky nebo kondicionéru ovlivňuje to, zda se nám budou lesknout vlasy či ne. Pokud nepoužíváte masku nebo kondicionér, vaše vlasy zůstávají pootevřené a mohou se tak mnohem více ničit díky mnoha vlivům, ať už mechanickým poškozením, tak větší nasákavostí  škodlivých látek z ovzduší. Vlasy proto při mytí nedrhněte, neumývejte se v předklonu a vodu z nich odsávejte šetrným způsobem.

4. TEPELNÁ ÚPRAVA VLASŮ – to, jestli se vám vlasy budou lesknout či ne, závisí hodně na tom, jestli uhladíte povrch vlasu. Velmi efektivní způsob uhlazení a uzavření vlasu je správné foukání. Proč je to důležité a co znamená „správné foukání vlasů“? Zásadní věc je foukání po směru vlasu, protože vlas pod mikroskopem vypadá trošku jako šiška a když foukáme do vlasu nevhodným způsobem, samozřejmě se ty malé částečky neuzavřou a povrch vlasu pak nemůže odrážet světlo, jak jsme si již řekli. Také si dejte pozor na typ fénu či žehličky a vězte, že si je vybíráte na delší dobu a v tomto případě se opravdu nevyplatí šetřit.

Poslední důležitou věcí je způsob použití teplého a studeného vzduchu na fénu, který dokáže doslova zázraky co se týče zachování kvality, pevnosti, zdraví lesku vlasů. Všechny typy a rady jsme pro vás shrnuly do našeho malého video seriálu, který můžete získat i zakoupením několika kousků v naší vánoční nabídce.

5. KONEČNÁ ÚPRAVA VLASŮ  tzv. styling. Ano, můžete použít přípravky s již zmiňovaným silikonem a docílit tak okamžitý efekt, ale to nechceme! Chceme mít kromě lesklých vlasů, hlavně vlasy zdravé, protože lesk je vedlejším produktem zdravých vlasů. Naopak to vždy neplatí. Takže raději než silikon použijme například marocký arganový olej, případně lesk na konečnou úpravu vlasů. Jsem zastáncem malého množství stylingu, pro mě tady platí že méně je více, ale chápu, že u některých druhů účesů je prostě styling nevyhnutelný.

Nicméně i to je další věc, kterou si můžeme vybrat – volba účesu a taky kadeřníka, který nám naši představu zhmotní ve skutečnost. Věnujme tedy samy sobě péči po které toužíme a kterou si zaslouží královny, kterými jsme 🙂

14466345_633090030205850_302148888_o-collage

S láskou k vašim vlasům, kadeřnickému řemeslu a přírodě se s vámi pro dnešek loučí vaše Hanka.

Hana Moneam

Hana Moneam je hair stylistka a průvodkyně proměnou. Pomáhá ženám vypadat a cítit se krásnější a to jak s pomocí tvorby účesu na míru a použití přírodní kosmetiky, tak zároveň i inspirací k harmonizaci jejich "in" a "out". Přivádí ženy zpět k jejich podstatě, sebepoznání a sebelásce. Inspiruje k propojení a sladění vnějšího projevu a vnitřního nastavení pomocí změny životní strategie a fyzického vzhledu (vlasů).

Komentáře

    Přidat komentář

    * Nezapomeňte na povinné pole.