Jak se na sebe díváš?

Na nás ženy je stejně úžasný pohled. Jsme krásné, něžné, ženské, jemné a zranitelné a taky emotivní a proměnlivé jak počasí, někdy miloučké, někdy vzteklé, někdy smutné….  ale to nás činí celistvými a krásnými.

Krásné jsme. Tečka. To je bez debat. A i když se ti to občas nezdá a máš výtky vůči sobě či druhým, zkus pro dnešek vypnout přehnaného kritika a použij svoji bezpodmínečnou lásku (možná se někde schovává, ale máš ji). Opravdu to udělej, zkus to hned. Stoupni si před zrcadlo a podívej se, jak krásná jsi. Takto budeš snáz hledat svoje přednosti.

Používej bezpodmínečnou lásku co nejčastěji i ve společnosti, když se díváš na ostatní ženy. Znáš ty okamžiky, kdy někoho docela slušně v hlavě zkritizuješ, jak vypadá, co si to dovoluje s takovou postavou za oblečení, či make-up,… nebo naopak trochu závistivě, ta má krásné křivky v těch šatech a spol…Jenže víš co, tohle nikam nevede, nepodporuje to ani tebe ani ostatní. Tyhle nahlodávací byť i nevyřčené myšlenky jsou ve své podstatě docela jedovaté. Dokážou zacvičit s tvojí sebeláskou a spokojeností sama se sebou a z komára udělat velblouda. Doslova ti otravují den a pokud o sobě přemýšlíš negativně po většinu dne, tak se tak bude odvíjet celý život. Vyzařuješ to ven, lidi to cítí a vnímají. Je to všechno tak neuvěřitelně propojené….

Udělej dnes malou změnu a opravdu na sobě hledej to krásné a i když si někdy myslíš, že něco na tvé kráse není podle tvých představ a máš stále tendence to kritizovat… vlasy, prsa, nohy, cokoliv, … zpochybni tu kritiku a odsuzování. Řekni si, opravdu je to tak hrozný? Opravdu?? Pokud si upřímně odpovíš, většinou zjistíš, že to zase tak hrozné není a pokud to i tak bude opravdu hrozný, zeptej se, co můžeš udělat pro zlepšení a pracuj na tom.

Každý problém má své řešení. Pokud se ti nelíbí tvoje vlasy, zajdi k naší Haničce, ať ti pomůže se střihem nebo barvou, která ti udělá krásnou hřívu. Nebo si můžeš koupit její Pětidílný video seriál o správné péči o vlasy  :))) Jestli máš pocit, že máš moc malý oči nebo nevýrazné rty, zajdi za Janinkou, ta ti ukáže, že i když se nalíčíš jemně, dokáže tvoje jedinečná krása vykouknout a opravdu zářit. Jestli máš pocit, že nemáš co na sebe, neumíš to zkombinovat, nebo že máš tlustý nohy (což třeba taky souvisí s oblečením – já u sebe vím, že když si vezmu určitý typ kalhot, tak mám nohy tlustý šíleně i když je mám hubený) a zase s oblečením ti poradí naše Janinka. Jestli máš pocit, že jsi vůbec taková zakulacenější a chceš zhubnout, tak se pusť do akce a změň jídelníček nebo zařaď víc pohybu.

Však víš jak to je, my lidi víme moc dobře, co máme udělat, aby nám bylo dobře, ale neděláme to. Tak dneska, v zájmu svojí lásky a úcty k sobě a svojí kráse, krok č. 1 – dívej se na sebe očima bezpodmínečné lásky a krok č. 2 – pokud i tak, upřímně a uctivě na sobě najdeš nějaké chybičky, rozhodni se, že změníš přístup a budeš aktivně jednat.

Moc tě objímám a přeju hodně štěstí na tvojí cestě <3 Zlata

PS. Pokud o sobě stále pochybuješ, chtěla bych ti moc doporučit náš 21 denní program, který ti pomůže odhalit tvojí krásu a zapomenuté sebevědomí. Stačí pár chvil denně, kdy si věnuješ péči a výsledek je znát!

Zlata Hnátová

Zlata je koučka a podporuje ženy v odhalování jejich okouzlující krásy a sebevědomí. Dělá rozhovory se zajímavými a inspirujícími lidmi, píše blog a zabývá se online marketingem vzdělacích projektů.

Komentáře

    Přidat komentář

    * Nezapomeňte na povinné pole.