Jsem laskavá fúrie

Minulý týden jsem poprosila o zpětnou vazbu k fotce, kterou jsem měla na fb jako „profilovku“. Bylo to na základě zprávy od jednoho muže, který mi napsal, že na ní působím přísně a že vhledem k tomu, že pracuji s lidmi, byla by jiná, usměvavá fotka, poněkud lepší volba. Přiznávám, že má z určitého pohledu pravdu. Jednalo se o tuto fotku:

Otázka zněla: „Přátelé, co na fotce vidíte, proč tuto fotku ano a proč ne?“ Dostala jsem hodně zajímavé odpovědi a mnoho zajímavých podnětů, pokud si je chcete přečíst pro lepší pochopení, jsou tady. Za všechny bych ráda poděkovala, moc mi pomohly! Dovolím si vás teď na chvíli zastavit a položit vám stejnou otázku: Jak působím na vás? Co byste mi odpověděli vy?

Ráda bych se s vámi podělila o můj feed back 🙂

Začnu tím, proč jsem vůbec měla tuto fotku jako profilovku. Vím, že na ní působím všelijak, ale ne moc mile. Zvolila jsem si ji jako profilovou tak trochu záměrně ve chvíli, kdy jsme se se Zlatkou a Janičkou rozhodly, že je čas ukázat i jinou část našeho ženství. Tu, které říkáme Fúrie. Věřím, že v každé z nás je světlo i stín, laskavá žena i fúrie. Takhle by se totiž dala nazvat ta část mě samotné, která na vás z této fotky kouká. Někteří mi napsali, že se mám usmívat a být svá, přišlo mi to jednak jako zajímavé spojení a druhak mi náramně nahráli na smeč, ANO, JSEM SVÁ! Vždycky a za všech okolností. Ostatně jako každý z nás. I tehdy, pokud si, jak se říká, „na něco hrajeme“, pořád jsme to my! I tohle jsem já, umím být arogantní, nepříjemná, umím pohled, který vidí až do morku kostí, být nesmlouvavá, tvrdá, protivná, mrchoidní, zlá, žárlivá, využívající, zákeřná, nespokojená, nechutně přímá a opovrhující. Nemůžu říct, že jsem na všechno z toho pyšná, ale i tohle jsem já.

Moc bych si přála, abychom všichni pochopili, že být vyrovnanou, dospělou, zdravě sebevědomou a spokojenou ženou neznamená být „dokonalá“, mít jen světlé stránky, neustále se usmívat, být pozitivní a laskavá, ale umět pracovat se svými světly a stíny. Uvést do harmonie všechny svoje stránky osobnosti tak, aby celek působil harmonicky. A hlavně, aby se tak CÍTIL ten „celek“ (jinak řečeno každá z nás)!

Jo, souhlasím, že je fajn jak na prvním rande, na profilovce, prvním pohovoru, prostě při prvním setkání, ukazovat tu pozitivnější tvář, ale zas ne za každou cenu. Někdy, pokud k tomu máme svůj jasný důvod, se můžeme tvářit i tak, jako já na mé profilovce. Ten, kdo se umí dívat pod povrch se jednak nezalekne a druhak uvidí něco, co se při hraném úsměvu není možno zachytit. A to je třeba moudrost, která se skrývá za smutkem, odvaha, která se bývá za tímto na první pohled nelaskavým pohledem nebo hloubka, která ukrývá mnoho tváří a životních zkušeností.

Jednalo se o takový malý testík 😉  A v čem spočíval ten test?

Bojíte se mě? Myslíte si, že bych měla „být svá“, usmívat se, že si „na něco hraju“, měla bych se tvářit jinak? Řeknu vám malé tajemství.

To, co vás napadlo při pohledu na mě vypovídá hlavně o vás, ne tolik o mě 😉 

Co jste se dnes o sobě dozvěděli? Co napadlo vás, když jste se podívali na mou fotku a měli jste mě nějak posoudit? Co jste uviděli v mých očích jako v zrcadle? Budu ráda, když mi odpovíte do komentářů. Těším se na setkání naživo a vzájemného pohledu do našich zrcadlových očí. Jsem žena mnoha tváří, pohledů i pocitů, ale pořád jsem to já. Laskavá fúrie 🙂

S láskou Hanka

 

 

 

Hana Moneam

Hana Moneam je hair stylistka a průvodkyně proměnou. Pomáhá ženám vypadat a cítit se krásnější a to jak s pomocí tvorby účesu na míru a použití přírodní kosmetiky, tak zároveň i inspirací k harmonizaci jejich "in" a "out". Přivádí ženy zpět k jejich podstatě, sebepoznání a sebelásce. Inspiruje k propojení a sladění vnějšího projevu a vnitřního nastavení pomocí změny životní strategie a fyzického vzhledu (vlasů).

Komentáře

    Přidat komentář

    * Nezapomeňte na povinné pole.