Just the way you are…

Tak tahle písnička mě dnes totálně rozsekala. Just the way you are… právě taková, jaká jsi…

Součástí našeho nového programu Laskavá fúrie jsou i songy, které podpoří danou lekci a tuhle písničku Zlatka vybrala pro první lekci, s názvem sebevědomí. Sedím tu a tečou mi slzy, možná se ptáte proč?

Mám s ní spojenou překrásnou vzpomínku, týká se mého muže a protože nejsme spolu, rozplakala mě. Tak strašně moc mi chybí, řekla bych až nesnesitelně. Můj muž mi totiž (nejen) tuhle písničku zpíval a já na něm (nejen) tohle naprosto zbožňuju. Ano, svou hodnotu, vědomí sama sebe, lásku či úctu k sobě samé, jsem musela najít nejprve v sobě, nicméně on byl prvním mužem, ve kterém jsem tohle všechno mohla uvidět jak v zrcadle.

Miluju jeho laskavou povahu, to, jak mě umí rozesmát, jak mi zpívá a přitom ví, že není zpěvákem roku, miluju jeho sebevědomí, nadhled a smysl pro humor. Miluji ho i s jeho protivnými náladami, arabskou lehkovážností a nedochvilností, dokonce i se všema krokama vedle a chybama, který nejednou udělal a asi ještě udělá.

V jedné z lekcí v Laskavé fúrii mluvím o tom, že k tomu, abychom dokonale poznali sami sebe, potřebujeme druhého člověka, ale trošku jinak, než si můžeme na první pohled myslet. Ten druhý člověk nám, často i beze slov, pokládá otázky, před kterými se někdy sami snažíme zdrhnout, které nejsou příjemné a které dělají jakousi hloubkovou prověrku.

Jakoby se ptal: „Jak hluboce se miluješ a vážíš si sama sebe, se vším, co se v tobě ukrývá? Dokážeš to ukázat nejen mě, ale i sama sobě? A jak hluboce miluješ mě? Jsi schopna mě přijmout se vším všudy? Věřit mi i když jsem tě nejednou zklamal, milovat mě, i když někdy pochybuješ o naší lásce a jít vedle mě i když tě od sebe odháním?“ Tohle všechno prověřuje vztah dvou lidí a jen ty z nás, které mají sebe-jistotu, víru, soucit, odvahu a hlubokou lásku takový vztah ustojí. Jen žena, která o sobě ví, že může být milována taková, jaká je, je schopna hlubokého a zdravého vztahu. Jen žena, která umí milovat bez podmínek (sebe i druhé), dokáže překonat i nemožné.

A protože věříme na hloubku, plnost, vztahy, lásku a radost ze života, rozhodly jsme se s holkama podporovat ženy na cestě k sebelásce, která nepochybně ke zdravým a hlubokým vztahům vede.

Možná proto, že jsem kdysi dávno neměla vůbec žádné sebevědomí a neznala jsem svou sebehodnotu,  mohu vás na této cestě s láskou a úctou provázet. Věřte mi, že chvíle, kdy vám váš muž zpívá, že jste krásná a vy víte, že to tak opravdu je, bez ohledu na to, že nejste naparáděná, nalíčená a schovaná za nějakou maskou, stojí za tu námahu a „krok do neznáma“. Vydáte se na tu cestu s námi? 

S láskou Hanka

Hana Moneam

Hana Moneam je hair stylistka a průvodkyně proměnou. Pomáhá ženám vypadat a cítit se krásnější a to jak s pomocí tvorby účesu na míru a použití přírodní kosmetiky, tak zároveň i inspirací k harmonizaci jejich "in" a "out". Přivádí ženy zpět k jejich podstatě, sebepoznání a sebelásce. Inspiruje k propojení a sladění vnějšího projevu a vnitřního nastavení pomocí změny životní strategie a fyzického vzhledu (vlasů).

Komentáře

    Přidat komentář

    * Nezapomeňte na povinné pole.