Každé jméno je hezké, když…

Dneska mají můj milovaný tatínek a brácha svátek. A tak přemýšlím o jménech a říkám si, nakolik mám svoje jméno ráda a jaký vztah ke svému jménu mají jiní lidé. Znám několik lidí, kteří se se svým jménem vůbec neztotožnili a změnili si ho. Připadalo mi to zvláštní, ale říkám si, že jestli jsou s tím spokojení oni, tak to je to nejdůležitější.

A jak to máš ty? Líbí se ti tvoje jméno?

To, jak se představujeme a jak nás pojmenovávají druzí, má určitou vibraci. Jak to zní? Je to příjemné, nebo naopak? Teď nevím, kde jsem to slyšela, asi mi to říkala moje mamka, že každé jméno je hezké, když se hezky řekne. Něco na tom bude. Ten tón a laskavost, se kterými nás někdo oslovuje…

A když se podíváme, nakolik  jméno prozrazuje vlastnosti jeho nositele?  Možná není na škodu přečíst si význam svého jména. Mně se moc líbí výklad tady (když na stránce sjedeš trochu níž). Jenže kolik těch vlastností je opravdu skutečných?

Když si zavřeš oči a řekneš si v duchu” Já,…. (doplň svoje jméno). Cítíš sebe samu? Je to tvoje pojmenování, znáš svůj “domov”. Ale když si ještě jednou zavřeš oči a řekneš jen “Já” … samotné já. Nepřidáváš k tomu už jméno. Jak to zní teď? Za sebe mám pocit mnohem větší vypovídající hodnoty, než když řeknu Já Zlata… Jaký z toho máš pocit ty? Napiš dolu do komentářů 🙂

Ale když se podívám na význam jmen našeho Jinového tria, přijdou mi některé věty docela trefné 🙂  ve zkratkce…

Hana – blažená, šťastná, Jana – bůh je milostivý, Zlata – zlatá 🙂 No, proč ne…. 🙂

Přeji ti krásný den!

Zlata

Zlata Hnátová

Zlata je koučka a podporuje ženy v odhalování jejich okouzlující krásy a sebevědomí. Dělá rozhovory se zajímavými a inspirujícími lidmi, píše blog a zabývá se online marketingem vzdělacích projektů.

Komentáře

    Přidat komentář

    * Nezapomeňte na povinné pole.