Láska je tak…

img_5986

Láska je tak…

Láska je tak krásná, hřejivá, vášnivá, něžná, vzrušující, milující, milovaná, láskyplná, pomáhající, toužící, přející, hluboká, dávající, smyslná, štědrá, důvěřivá, šťastná.

Láska je ale taky někdy bolestivá, smutná, trpící, destruktivní, tolerující a někdy plná přetvářek a lží, nepřející.

Láska může být partnerská, manželská, přátelská, rodičovská, dětská.

A co pro tebe znamená láska?Co cítíš, když slovo láska vyslovíš???Jak ho vnímáš?

Láska je pro nás všechny něco, bez čeho se nedá žít. Někdy si to ani neuvědomujeme, ale když se na sebe podíváme, jak prožíváme se svou milovanou polovičkou láskyplné okamžiky, jsme prostě šťastní. Naše vnitřní JÁ by mohlo vyprávět příběhy. Radost a pocit štěstí je z nás cítit všude, kam přijdeme. Předáváme láskyplnou energii kolem sebe aniž bychom to dělali úmyslně. Duše je šťastná a zpívá, mysl reaguje láskyplně a tělo je ve fázi znovuzrození a miluje.

Nebo když jdou děti večer spát a my se k nim přitulíme, pohladíme a vyprávíme jim pohádku a dítě se na nás dívá obdivně a oči prozradí, jak moc jsou šťastné, že si máma s tátou našli čas. Nebo přijedete domů a vaši rodiče nebo prarodiče na vás čekají a těší se na vyprávění a jsou šťastní, že mohou být s vámi. Propojení s láskou je něco, co se nedá koupit. Ale může se jen zažít a procítit. Jaké okamžiky máš spojené s láskou ty?

Transformační období v partnerských vztazích. Tak bych nazvala období, které je teď ve vrcholné fázi. Myslím, že je to období zkoušek, kdy se ukáže, které vztahy jsou opravdu hluboké a možná najdeme nebo už jsme našli„opravdovou lásku“, kterou jsme celý život hledali. A i když si to často nepřiznáme, toužíme po tom, aby nás druhý milovat pro to, kdo jsme. Celé naše já i s našimi přednostmi a rozmary a věděl, proč s námi chce být a proč po nás touží.

Možná si někdo z vás řekne, že je to naivní pohled. Ale proč???

Věříš na opravdovou a hlubokou lásku?

Láska je pro mě romantika a vášeň. Tančit na Sinatru třeba i na ulici, když prší a hudba hraje vedle z restaurace..nebo napsat dopis ručně a hodit ho do schránky..dívat se v noci na hvězdy a přát si něco, když vidím padat hvězdu..potřebuji cítit, že můj partner je mou spřízněnou duší, která je se mnou v dobrém i zlém..

Pro každého z nás má ale láska jiný rozměr a podobu. Proto bych nám všem moc přála, abychom našli to, co hledáme a po čem naše duše a srdce touží, protože ony to ví nejlépe. Jen k sobě buďme upřímní, protože lhát sám sobě stejně nemá smysl. Otevřeme svoje srdce a zažijme to, co jsme si celý život přáli. A neutíkejme před svými pocity, protože to by znamenalo utíkat sám před sebou. A nezapomeňme naslouchat své intuici, která nás povede k našemu majáku na moři. A možná i ke své životní lásce.

S láskou Jana

 

Komentáře

    Přidat komentář

    * Nezapomeňte na povinné pole.