No ta mě zas „voštucovala“!

Řekla moje maminka, když jsem já byla daleko a ona šla k jiné kadeřnici. Moc tedy nevím odkud pochází tohle slovo a kde ho vzala, ale výraz „voštucovala“ znamená něco jako pro mnohé další „voškubala“ čili moc ostříhala. Taky se vám to stalo? Myslím, že každé z nás. Ano, dokonce i mě. A to ať už jako klientce, tak jako kadeřnici. Jo, byla jsem ostříhaná víc, než jsem si přála a zrovna tak jsem ostříhala víc, než si přála zákaznice. Proč? Znáte větu: „Kde nic není ani smrt nebere?“ No, u mojí maminky to zrovna neplatilo, ale často je to tak.

Občas se stane, že už dopředu vím, že když klientka vysloví podobnou větu, výraz, či slova, bude mít i ona pocit ztráty. Hlavně tehdy, když má dlouhé vlasy, které jsou v délkách hodně ztenčené a ona použije tu zázračnou větu: „Potřebuju asi zastřihnout konečky“.

Neeeeeeeeeeeeee. Vím, že bude smutná a zároveň vím, že opravdu potřebuje ty „konečky“ zastřihnout. Co teď? Často se mi chce v tu chvíli zmiznout 🙂 Jak se rozhodnout? „Konečky“ pro ni znamená 1 cm a pro mě tak nejméně 5 cm. Proč? Protože ona často nevidí (nebo spíš nechce vidět), že v posledních 10 cm její hřívy zůstává tak 10 vlasů z původních 100 a to není, jak jistě uznáte, žádná hitparáda. Co s tím? natulique-styling-package

Někdy pomůže péče a produkty, které si k ní vybereme (ano, výběr vhodné značky kosmetiky a taky kadeřníka, který s ní pracuje je velmi důležitá součást péče o naši korunu krásy, dalo by se říct, že je to vlastně naprostý ZÁKLAD), ale často se nevyhneme nůžkám.

Nicméně když vidím, jak je klientka nešťastná, raději řeknu: „Víte co, nechme to na příště“, usměju se a dopřeju jí pro tentokrát ten pocit, že zůstalo to „něco“, co prostě momentálně potřebuje a nedokáže se toho vzdát. Jindy se však rozhodnu jít do akce a věřím, že „to“ jak já, tak i klientka zvládneme. Často se pak dějí věci.

Vidím v jejích očích buď úlevu nebo totální paniku. Rozumím jí, nejsem jedna z těch, které mají touhu všechny ostříhat, na druhou stranu už vím, že vlasy rostou a i ony potřebují refresh. Úplně stejně jako my! Víte, co jsem zjistila? Že žena, která lpí na zničených konečcích, má často problém s pouštěním věcí, přílišnou kontrolou, vracením se do minulosti, opakovaným trestáním (se) za chyby a odpouštěním. Je to tak a to i tehdy, jestli se teď kroutíš a nesouhlasíš. Pokud se nedokážeš vzdát něčeho, co ti už neslouží, často to sebou nese bolest. Indiáni na toto téma říkají: „Sesedněte, když zjistíte, že jedete na mrtvém koni.“ A že je to téma široké a obsáhlé! Proč se nechceme vzdát toho, co nám už neslouží?

Jo a nezapomínejme, vlasy jsou korunou naší krásy a korunu nosí na hlavě královna 😉

My kadeřnice jsme tak trošku psycholožky, terapeutky, koučky a zároveň i intimní přítelkyně. No schválně, komu dovolíte, aby vám sahal na hlavu? A komu sdělujete intimnosti ze svého života? S kým strávíte 1 až 3 hodiny svého času bez jakékoli jiné náplně? Nám, kadeřnicím, ano. A jak poznáte, že je kadeřnice pro vás tou pravou?

Stačí následovat svoje oči a srdce.

Jak následovat oči? Podívejte se! Na co? V první řadě na práci té dané kadeřnice a to nejlépe na někom, kdo ji nosí na hlavě. Takže ať už jsou to obrázky klientek nebo kamarádka, která u ní byla. Podívejte se taky na ni. Neříkám, že já mám vlasy vždy perfektní, ale kadeřnice s velkým odrostem, totálně zničenými vlasy a nebo stále umaštěným culíkem vám asi moc krásy na vaší hlavě nevytvoří. I když tady často platí, že kovářova kobyla… no, však to znáte.

Jak následovat srdce? Nalaďte se na svou kadeřnici, na to, jak se prezentuje, co říká, jak na vás působí. Domluvte si konzultaci a nechte si třeba „jen“ umýt vlasy. I podle toho se dá už hodně poznat! Ponořte se na chvíli do krásy relaxu, i tak může návštěva u kadeřnice vypadat.

b

Jaké by to bylo zavřít oči, uvolnit se a nechat si udělat pomalou a příjemnou masáž hlavy u každé návštěvy tvé kadeřnice? Neznáš to? Máš pocit, že ti kadeřnice ti u mytí hlavy chce vymýt i mozek? 🙂 No, je asi na čase si dopřát něco lepšího…

Pokud máš chuť a touhu mít návštěvu kadeřnice spojenou s rituálem, relaxem, holistickým přístupem, BIO péčí a profesionalitou, stačí kliknout a objednat se!

Těším se na tebe i tvé vlásky. S láskou Hanka.

Hana Moneam

Hana Moneam je hair stylistka a průvodkyně proměnou. Pomáhá ženám vypadat a cítit se krásnější a to jak s pomocí tvorby účesu na míru a použití přírodní kosmetiky, tak zároveň i inspirací k harmonizaci jejich "in" a "out". Přivádí ženy zpět k jejich podstatě, sebepoznání a sebelásce. Inspiruje k propojení a sladění vnějšího projevu a vnitřního nastavení pomocí změny životní strategie a fyzického vzhledu (vlasů).

Komentáře

    Přidat komentář

    * Nezapomeňte na povinné pole.