Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /www/doc/www.jinovysvet.cz/www/wp-includes/post-template.php on line 284

Proč přejít z chemické barvy na hennu?

Nechcete se už barvit chemií, ale bojíte se změny? V tomto článku se dozvíte, proč je nebo není henna lepší, než chemická barva a jaké jsou plusy a mínusy barvení hennou, oproti barvení chemickou barvou.

Pokud se chcete pouze ztmavovat nebo vám sluší spíše teplé odstíny, máte vyhráno, v tomto případě jsou henna a hennové barvy skvělou volbou. Pokud chcete vlasy zesvětlovat, případně toužíte po světlém a zároveň chladném odstínu, na rostlinné barvy můžete zapomenout. Bohužel žádná rostlinná barva vám nezesvětlí vlasy a udělat světle popelavou barvu, je s hennou taky poměrně nemožné.

Nicméně existuje mnoho originálních odstínů, kterých můžeme na našich vlasech dosáhnout kombinací henny, indiga a cassie, za přidání dalších bylinek. Nečekejte ovšem, že si vyberete barvu na krabičce a ona vám taková „chytne“. Rostlinné barvy vždy reagují na podkladovou barvu vlasů a proto každý vlas chytne jinak!

Vysvětlím tento fakt na malém příkladu, který je lépe představitelný. Představte si zeď, na ní jsou ve třech pruzích barvy. Jeden pruh je bílý (šedivý vlas, klidně prošedivělý vlas), druhý má barvu skořice a třetí je tmavě hnědý. A teď dostanete kbelík, ve kterém je barva, podobná té skořici, jen o malinko tmavší. Co se stane, když ji natřete přes ty pruhy? Zesvětlí to některou? Ztmaví to některou? Může být výsledkem jednolitá barva?

Žádnou z těch barev to nezesvětlí, tu tmavou to nijak výrazně neovlivní, možná jí to může dát teplejší nádech (pocitově může vypadat světlejší, protože teplé odstíny vždy působí světlejší, než ty studené) a tu střední barvu to malinko ztmaví/zvýrazní a tu nejsvětlejší, bílou barvu, to jen natónuje/předpigmentuje. Pokud by byla zeď špinavá či mastná, zaprášená, nebo jinak narušená, opět to ovlivní výslednou barvu. A takhle funguje i henna a hennové barvy.

Henna a ostatní rostlinky jsou pro vlasy zdravé, podporující, dodávají jim lesk, výživu, příznivě působí na pokožku hlavy a při dlouhodobém používání přináší vlasům jen samé benefity. Hlavně v podobě zdravých vlasů, zklidnění pokožky, menšího maštění, rychlejšího růstu, posílení vlasů a lesku bez chemie. Bylinky působí příznivě na zdraví člověka a nenarušují ani hormonální, ani imunitní systém. Neumí však zesvětlovat a ani krýt šediny v jednom kroku, nikdy vám také v jednom kroku „nesjednotí“ barvu.

Chemická barva umí zesvětlit, zakrýt šediny, sjednotit barvu, ale zároveň obsahuje mnoho nepříznivých a alergenních látek, proniká do krve/těla a z dlouhodobého hlediska může vyvolat alergii, či u citlivých jedinců až onemocnění (zbytky složek z barvení vlasů se našly hlavně u karcinogenních nádorů prsu). Amoniak, který se používá v mnoha barvících systémech je toxický plyn a například PPD, které také obsahuje mnoho tmavých barev, je silně alergenní látka, vyrobená z ropy.

Rozhodnutí je na vás, henna a rostlinné barvy jsou používány po tisíciletí, jejich účinky jsou prověřeny více než tisícinásobně. Oproti tomu syntetické barvy vznikaly na přelomu 19 a 20 století a uplynulých cca 120 let je v porovnání s tisíci lety používání rostlinných barev, jako mžik oka.

Pokud jste se rozhodly přejít z chemie na rostlinné barvy, budete potřebovat trpělivost, odborné vedení, možná i profesionální pomoc a kvalitní přípravky. S tím vším vám rádi pomůžeme, jsme tu pro vás.

Chemie a rostlinné barvy se dají dokonce i kombinovat, nejlépe rukama odborníka. Mě osobně se nejvíce líbí tzv. balayage, kterou můžeme udělat kombinací melíru (který nejde na pokožku, tudíž naše tělo nezatěžuje) a rostlinných barev. U této techniky máte světlejší, jakoby vyšisované konce a tento efekt je velice přirozený a zajímavý. Melírovat bez problémů můžete nahennované vlasy (platí pro hennu, bez indiga) a naopak na melírované i barvené vlasy, můžeme nanést hennu. Na co si dát pozor, u kombinace henny a chemie, se zaměřím v příštím článku.

Hana Moneam

Hana Moneam je hair stylistka a průvodkyně proměnou. Pomáhá ženám vypadat a cítit se krásnější a to jak s pomocí tvorby účesu na míru a použití přírodní kosmetiky, tak zároveň i inspirací k harmonizaci jejich "in" a "out". Přivádí ženy zpět k jejich podstatě, sebepoznání a sebelásce. Inspiruje k propojení a sladění vnějšího projevu a vnitřního nastavení pomocí změny životní strategie a fyzického vzhledu (vlasů).

Komentáře

    Přidat komentář

    * Nezapomeňte na povinné pole.