Vytratila se ti z úst LÁSKA?

Připadá mi docela zajímavý postřeh, že zuby nás bolí v okamžiku, když se z našich úst vytratila LÁSKA. Proč o tom mluvím? Poslední dobou mě docela zoubky bolely a samozřejmě jako většina z nás, jsem jako první sáhla po knize, kde jsem se chtěla dozvědět o duchovní příčině bolesti zubů. A ta odpověď…. “vytratila se ti z úst LÁSKA”…. brrrrrrrr.

Jako mě? To není možný. To je úplně mimo!

Pár sekund uteče a já začínám trochu pochybovat. Možná na tom něco pravdy bude. Měla jsem čas se zastavit, nebyla jsem nikým vyrušována, sama doma, noc – 2:00 na hodinách, klid, ticho. Jen já a myšlenka… “z úst se ti vytratila láska” … která se neustále vracela.

I když nepatřím mezi ženy, které by nějak často brečely či byly každou chvilku dojaté, tak v tenhle okamžik se mi spustily slzy a já brečela jak želva. A nemohla jsem přestat.

Ať už to se zuby souvisí nebo ne… dalo mi to nadhled. I když v mnohých oblastech jsem nejláskyplnější a nejlaskavější, ještě stále se najdou mezery, kde láskyplná slova vlastně neznám, nepoužívám. Jsou oblasti, kde nadávám, jsem kritická, nic mi není dobré a jsem NEUSTÁLE negativní.

Proč mi to ale nedošlo dřív? I když jsem v těch oblastech měla pozitivní záměry… tak jsem se o nich vyjadřovala negativně.  Tak proto.

Tahle poslední věta je moc důležitá. Protože když cokoliv řeším, musím se ptát sama sebe, zda kromě ušlechtilého cílu,  v duchu nepřemýšlím o tom, že nechci, aby to trvalo dlouho, že se bojím z neznáma, že nevím, jak ho dosáhnu, že se porovnám s ostatními a říkám si, jak jsou skvělý, když už to všechno umí a já mám před sebou ještě dlooouhou cestu… že nevím, neumím, mám obavy, kritizuju sebe, ostatní, závidím, žárlím, hodnotím, …. pořád je to vlastně negativní slovník… a v mých ústech tak nezbylo místo na lásku….

Takže DĚKUJU za onu chytrou knížku, která se mi dostala do rukou a já zažila tohle nepříjemné AHA, abych si to mohla uvědomit a změnit to.

Mám v plánu vrátit LÁSKU do svých úst……  ♡ ♡ ♡

Zlata

Zlata Hnátová

Zlata je koučka a podporuje ženy v odhalování jejich okouzlující krásy a sebevědomí. Dělá rozhovory se zajímavými a inspirujícími lidmi, píše blog a zabývá se online marketingem vzdělacích projektů.

Komentáře

  • Prázdniny přes podzim? Jo. : Zlata Hnátová 14.12.2016 07:39

    […] že vám toho musím tolik říct…. ještě jsem taky přišla na to, proč jsem měla bolavý zoubky, že mě vlastně baví cvičit 😀 , že jsem napsala e-knihu, že zase víc a víc miluju svýho […]

    • Hana Moneam 09.01.2017 15:16

      …seš prostě miláček, co naplat? 🙂

Přidat komentář

* Nezapomeňte na povinné pole.